ПРО ВИСТАВКУ

Виставка «Всесвіт тіла» / BODY WORLDS пропонує відвідувачам унікальну можливість вивчити дивовижну біологію та фізіологію здоров’я людини та драматичні наслідки хвороб. Від органів, м'язів до нервової системи та скелетних структур, «Всесвіт тіла»/BODY WORLDS надає унікальний погляд всередину найскладнішого у світі механізму – людського тіла.

На зразках показані вражаючі порівняння та контрасти між здоровими тілами й органами та хворими. Особливий акцент робиться на деяких найпоширеніших недугах, таких як біль у спині, артрит, рак, діабет, ожиріння, серцево-судинні захворювання –артеросклероз та інфаркти серця, та інше. Виставкові об’єкти не є витворами мистецтва у традиційному розумінні. Вони радше підкреслюють майстерність і багатогранність природи у створенні людського тіла. За допомогою людських тіл, підготовлених і пластинованих фахівцями-анатомами.

Тіла справжні. Вони належать людям, які за життя погодились на пластинацію свого тіла після смерті, щоб допомогти розвитку наступних поколінь.

Що таке пластинація? Це процес, який допомогає зберегти організм у навчальних цілях - більш детально, ніж будь-коли раніше. Зразки сухі, без запаху, довговічні і є особливо цінним навчальним інструментом не тільки для медичних працівників, але і для широкої громадськості.

Пластинація винайдена в 1977 році лікарем і анатомом доктором Ґунтером фон Гаґенсом.

Основні етапи:

  1. Фіксація та анатомічний розділ
  2. Видалення жирових сполучень та води
  3. Вакуумне просякання
  4. Моделювання позиції експоната
  5. Затвердіння під дією спеціального газу